Doğum Koçluğu ve Hamilelik Yogası Eğitimleri

Marmara Üniversitesi Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, ardından Anadolu Üniversitesi İşletme Lisans bölümlerini bitirdi. Uzun yıllar eğitim kurumlarında müşteri ilişkileri ve kurumsal satış alanlarında yöneticilik yaptı.

Çocukluğundan beri bale, tenis, kontak doğaçlama, tango, pilates, tüplü dalış gibi pek çok farklı bedensel aktivite ve disiplinle ilgilendi. Yoga ve pilates, içinde daha fazla yer almaktan keyif aldığı ve yaşamının her alanını destekleyen disiplinler oldu.

2013 yılında Zeynep Aksoy ve David Cornwell ile tamamladığı ilk eğitmenlik eğitiminden sonra yoga, meditasyon ve nefes tekniklerini öğretmeyi öğrendi ve kariyerini bu alana yönlendirdi.

2014 yılında Yoga Kids Foundation, Gail Grossmann’dan Çocuk Yogası Eğitmenlik Eğitimi aldı ve çocuklarla çalışmaya başladı. Pek çok farklı stüdyo ve STK’da çocuk yogası eğitimleri verdi. Kadıköy Belediyesi’nde şiddet gören kadınların çocukları ile çocuk yogası yaptı.

2015 yılında Bliss Baby Yoga Specialist Prenatal & Postnatal eğitimini tamamladı ve hamilelerle çalışmaya başladı.

Aynı yıl Advayta Yoga Freedom Vinyasa İleri Seviye Eğitmenlik Eğitimi ve Yin Yoga Eğitmenlik Eğitim programlarını tamamladı ve hocası Zeynep Aksoy’un eğitim asistanlığını yaptı.

Dr. Güzin Güntekin’den Meridyenler ve Akupunktura Giriş eğitimini aldı.

2016’da Anetta Inselberg’ten Reki1, Reiki2 ve Reiki Master eğitimlerini tamamladı.

2017’de Panos Theodorou’dan Animal Movement Eğitmenlik Eğitimini aldı.

2018 yılında Bodyfit Türkiye’den Mat1 & Mat2, Aletli1 & 2 Pilates Eğitmenlik eğitimi aldı ve bu alanda çalışmaya başladı.

Mynet Kadın sosyal medya hesapları için ‘Bel Sağlığı için Yoga Uygulamaları’, ‘Boyun Sağlığı için Yoga Uygulamaları’ ‘Ofis Yogası” içeriklerini oluşturdu. Videoların izlenme oranları yüz binleri buldu.

Pek çok kurumsal organizasyonda ‘Hamile Yogası’, ‘Nefes Farkındalığı’, ‘Ofis Yogası’ ‘Mindfulness’ workshopları verdi ve vermeye devam ediyor.

2018 yılından beri Aknet Akademi’de ‘Doğum Koçları için Hamile Yogası’ ve ‘Hamile Yogası Uzmanlık Eğitimi’ programlarında eğitim veriyor.

Halen yoga ve pilates alanında yetişkin, hamile ve çocuklara eğitim vermeye, şirketlerle, yaşam merkezleri ile çalışmaya devam ediyor.Formu Doldurun, Sizi Arayalım